רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה
צור קשר גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות עבודה
נזקי גוף
תביעות ביטוח
תאונות בשטח ציבורי
תאונות תלמידים
תאונות ילדים
תאונות ספורט
תאונה צבאית
תאונת אופנוע
מחלות מקצוע

מאמרים

ברוכים הבאים אל ספריית המאמרים המקוונת של קטגור, ריכזנו עבורכם מספר רב של מאמרים, טיפים, כתבות ומידע רב גווני אשר יעזרו לכם בהתמודדות עם תאונות עבודה,רשלנות רפואית, תביעות ביטוח, נזקי גוף ועוד.. מאמרים אלה יספקו לכם את מכלול האינפורמציה לה אתם זקוקים בעת או בטרם הגשת תביעה. מספר רב של פסקי דין ותקדימים התקבלו בשנים האחרונות בארץ ובעולם, אנו ננסה לעשות קצת סדר בשבילכם ולהציג לכם את כל הטיפים המיוחדים והמעניינים אותם אספנו על עולם המשפטי בתחומים אלה.

מאמרים על רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בלידה
רשלנות רפואית בלידה היא התביעה השכיחה ביותר בין שלל מקרי הרשלנות הרפואית אשר מגיעים לבתי המשפט בישראל. ישנן מספר סיבות אשר בגינן הפכו תביעות הרשלנות הרפואית בלידה למאוד שכיחות. הסיבה העיקרית היא שכיחות הלידות ביחס לניתוחים ובדיקות מסובכות אחרות. כל אשה תתאשפז בממוצע לפחות פעמיים בחייה בבית החולים לשם ביצוע לידה.


עורך דין רשלנות רפואית
במידה ואתם מאמינים שגופכם ניזוק עקב רשלנות רפואית, כדאי שתצטיידו בעורך דין רשלנות רפואית אשר יידע לספק לכם את השירות היעיל והמקצועי ביותר. ישנם עורכי דין רבים המתעסקים בדיני נזיקין, אך עם זאת כדאי לבחור בעורך דין אשר לו מירב הניסיון בנישת הרשלנות הרפואית, דבר אשר יעניק לכם יתרון רב בהתמודדות המשפטית. אל תתפשרו על עורך הדין, במידה ועדיין לא מצאתם את העורך דין המתאים, כדאי שתמשיכו במסע החיפושים עד למציאת עורך הדין המתאים ביותר.


מהי רשלנות רפואית?
לצערנו, אנו לא חיים בעולם מושלם. המשמעות היא לעיתים שהחיים מתנהלים לא כמו שצפינו, וטומנים בחובם לא מעט הפתעות לאורך הדרך. לעיתים מדובר בהפתעות חיוביות, ולעיתים בפחות. הפתעה לא צפויה מהסוג שנרצה פחות להיתקל בו, הוא תאונה. ישנן מספר סוגי תאונות, למשל: תאונת דרכים, תאונת עבודה וכן רשלנות רפואית. עושה רושם שכאשר אנחנו מגיעים לרופא כדי לקבל טיפול אנחנו חסרי אונים, סומכים על הרופא ונתונים לחסדיו.


רשלנות רפואית בישראל
רשלנות רפואית בישראל הפכה למכת מדינה. בתי המשפט בישראל דנים באינספור תביעות רשלנות רפואית בישראל. תביעות אלו שינו את פני הרפואה בישראל. הרופאים מנסים כיום להתגונן מפני התביעות ולהתמודד איתה בצורה הטובה ביותר


רשלנות רפואית באיבחון סרטן
רשלנות רפואית היא בעיה מטרידה וכואבת אשר בגינה נפגעים כל שנה מאות ואלפי אנשים אשר קיבלו טיפול רפואי לקוי או אבחון לקוי אשר הביא לתוצאות הרות אסון עבורם. אחד התחומים היותר שכיחים כיום נוגע למחלות הסרטן למיניהן.


רשלנות רפואית
רשלנות רפואית הינה מושג המתאר פגיעה של כל אדם המוסמך לטפל באופן רפואי באדם אחר, כלומר רופא, אחות או סייען רפואי, תוך תהליך רפואי שחרג מדרך הטיפול הנכונה. זאת, במסגרת עבודה במוסד רפואי כלשהו, כגון בית חולים, קופת חולים ומרפאות שונות- ציבוריות ופרטיות. במסגרת תביעת נזיקין רפואית, יש להוכיח כי האדם המטפל התרשל בביצוע עבודתו וחרג מגבולות אמות המידה הרפואיות הסבירות.


אתיקה רפואית
התפתחות האתיקה הרפואית, שהשימוש בה החל עוד בימי העמים הקדמונים, תפסה תאוצה לקראת המחצית השניה של המאה ה-20, בעיקר בגלל הטראומה שאחזה בחלק גדול מהאוכלוסיה לאחר מלחמת העולם השניה


את מי תובעים בעת רשלנות רפואית?
לא אחת אנו שומעים בחדשות על מקרים בהם צוות רפואי התרשל בתפקידו ובעיקבות התרשלות זאת נגרם נזק רב לאדם. מקרים אילה מוגנים על ידי החוק שמאפשר הגשת תביעת פיצויים . תביעה זה הינה תביעה מורכבת ומסועפת ועל כן מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה בדיני נזיקין. מקרה אשר טופל ברשלנות על ידי מוסד רפואי כלשהו כגון בית חולים או קופת חולים רחבי הארץ


רשלנות רפואית בזמן הריון
הדבר העיקרי אליו מייחלת כל אישה הרה הוא לפסוח על חודשי ההריון ללא סיכונים וסיבוכים מיותרים לתינוק ולעצמה, ולהגיע לשלב הלידה בקלות, וברמת בריאות מקסימלית של האם והעובר. אך לעיתים עשויה משאלה זאת לא להתממש וזאת בעיקבות התרשלותו של הצוות הרפואי בזמן ההריון או תוך הלידה עצמה . בעיקבות הסיכון הרב הקיים לאישה הרה, נשים הרות זוכות למעקב רפואי מתמיד המלווה את ההתפתחות של העובר לאורך כל שלבי ההריון השונים על ידי מעקב מתמיד וביצוע של בדיקות הריון שונות.


רשלנות רפואית
רשלנות רפואית, אף עלפי שעולם הרפואה נחשב כמתקדם עד מאוד עדיין ישנם מקרים של רשלנות רפואית. רשלנות רפואית בין אם ביודעין ובין אם לא עדיין נחשבת כרשלנות. המושג רשלנות רפואית מתאר מצב שבו אדם המוסמך לטפל באופן רפואי באדם אחר טעה בדך בה איבחן או טיפל במטופל וגרם לו לנזק רפואי.


חוות דעת רשלנות רפואית
רשלנות רפואית הינה בהגדרתה הפשוטה מתן טיפול רפואי תוך סטייה מרמת הזהירות הנדרשת או מנורמות הטיפול המקובלות, כאשר זו גרמה לנזק זמני או בלתי הפיך של המטופל. תביעות אזרחיות בנוגע לרשלנות רפואית נכנסות תחת תחום דיני הנזיקין, ותכליתן היא קבלת פיצויים לתובע אשר נפגע כתוצאה ממקרה רשלנות רפואית, מהנתבע או מחברת הביטוח


ביטוח רשלנות רפואית
ובכן, ככל פוליסת ביטוח אחרת, גם פוליסת אחריות מקצועית נקבעת על פי גובה הסיכונים העומדים בפני החברה המבטחת. כך, ריבוי העיסוק בתביעות רשלנות רפואית בשנים האחרונות גבה את מחירו בכל שנוגע לביטוח אחריות מקצועית, וניתן לומר כי מדובר בפרמיה שעלותה נמצאת בעלייה מתמדת. כפועל יוצא מתהליך התייקרות זה, החלה להתפתח מגמה של רפואה הגנתית, במסגרת ניתנים על ידי הרופא


רשלנות רופא שיניים
בראש ובראשונה יצוין, כי מומלץ ואף הכרחי להיעזר בעורך דין מומחה בתחום נזקי גוף בכדי להבטיח את מיצוי הדין באופן מקסימלי. לאחר וידוא כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, יצייד עורך הדין את התובע בחוות דעת רפואית המשרתת את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר, אשר על בסיסה תוגש תביעה לבית המשפט. שימוש בעורך דין המומחה בדיני רשלנות רפואית לייצוג התביעה יבטיח עבורכם תוצאות אידיאליות ככל האפשר בהתאם לנסיבות האירוע


רשלנות רפואית של איחור באבחון סרטן
רשלנות רפואית של איחור באבחון סרטן, כאשר מופיעים אצל אדם תסמינים המעידים על התנהלות לא תקינה במערכות הגוף שלו או תפקוד איבריו, על הרופא המטפל בו לספק את המידע הרלוונטי והכולל אודות הגורמים האפשריים לתסמינים אלה ולממצאים הרפואיים שאובחנו בעת הבדיקה. כך, על הרופא לגבש תמונה ברורה יותר של מצב המטופל באופן המהיר ביותר, ועל ידי כך לאבחן בזמן גידולים סרטניים.


רשלנות רפואית בניתוח
בתי חולים והרופאים המועסקים בהם עומדים במקרים רבים לרשותינו על מנת לטפל בנו במצבים הדחופים ביותר. לעיתים אנשים אלה מצילים חיים של רבים מאיתנו. אולם, לצד בהישגים יקרים מפז אלה, קיימים מקרים בהם, כתוצאה מרשלנות רפואית, מטופלים נפגעים אף יותר או במקרים חמורים, מאבדים את חייהם על שולחן הניתוחים. הנזק למטופל יכול להיגרם כתוצאה מנסיבות כגון: ביצוע טיפול מיותר, אי ביצוע טיפול נחוץ או היוותרות גוף זר בגופו של החולה.


רשלנות רפואית בצבא
רשלנות רפואית בהגדרתה, הינה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה ואשר גרמה נזק למטופל. באירועי רשלנות רפואית חובת ההוכחה חלה על הנפגע, כאשר זו מחייבת הכרה בכך שהנזק הנגרם אירע בשל רשלנות בטיפול הרפואי והסכמה על אודות היקף הנזק, קבוע או זמני, אשר נגרם לו.


רשלנות רפואית בלידות
הלידה, אשר נחשבת לתהליך שגרתי ונפוץ שכן מדי יום אלפי תינוקות חדשים נולדים ויוצאים לאויר העולם איננה תהליך מסובך אך יחד עם זאת אין מדובר בהליך שיש להקל בו ראש מהסיבה הפשוטה שסיבוכים לא צפויים ושינויים במצבו של הולד והאם כאחד עלולים להיות מסוכנים ביותר ואף קטלנים


רשלנות רופא
בשנים האחרונות קיימת תופעה בה הטכנולוגיה הרפואית המתפתחת, המכשור וטכניקות המפותחות גורמים לרופאים רבים בתחומים שונים להקל ראש לתלונותיהם של חולים רבים. למי מאיתנו לא קרה שהוא הלך לרופא על מנת ליוועץ עימו בנושא מסוים ויצא משם עם הרגשה של זלזול וקלות דעת מצד הרופא? הרגשה זו הינה הרגשה נפוצה ביותר בקרב מטופלים רבים


ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח אובדן כושר העבודה הינו ביטוח בעל חשיבות גבוהה מאוד עבור כל אחד ואחת מאיתנו. הביטוח בעצב מבטח אותנו במקרים בהם העובד נאלץ לחיות ללא פרנסה תקופת זמן של משפר חודשים ואף שנים. במידה ואנו מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה, במקרה של תאונה ניתן לקבל את כל ההכנסה השנתית שלנו ולא לסבול ממחסור כלשהו


ביטוח תאונת דרכים
תאונת דרכים הינה תאונה אשר התרחשה בכביש תוך כדי נסיעה או חניה. במידה והאדם נפגע מרכב כלשהו זכאי הנפגע בתשלום פיצוים עקב פגיעתו. גודל הפיצועים ומשך תשלומם מושפעים מסוג התאונה וגודל הפציעה. בדרך כלל כשמדובר בפגיעה אשר פוגעת בכושר העבודה או הפעילות של האדם, ובמילים אחרות לנכות, מדובר בפיצויים גבוהים במיוחד אשר יכולים להימשך לאורך כל חייו.


פסקי דין רשלנות רפואית
תחום רשלנות רפואית הינו תחום רגיש כאשר על פי רוב הרפואה המודרנית מתקדמת בצעדי ענק לעבר קדמה ומתן שירות איכותי מדובר עדיין ברופאים ואחראיות שהם בני אדם. רשלנות רפואית הינה תופעה אשר מתרחשת על בסיס יומי בכל בית חולים או קליניקה רפואית בארץ ובחו


ביטוח תאונות אישיות
פוליסת ביטוח תאונות אישיות הינה פוליסה אשר לא מתפקדת כפוליסה שגרתית. במילים אחרות, לגבי פוליסה מסוג זה לא קיימת מכסה מינימלית אשר בדרך כלל נקבעת על פי חוק. במהלך רכישה של פוליסת תאונות אישיות, כל מבוטח קובע באופן עצמאי את תנאי הפוליסה כאשר הפרמטרים העיקריים הם: מקום עבודה, גיל, מצב בריאותי, אופן פעילות שגרתית ועוד. בצורה זו, הפוליסה מותאמת בצורה האישית ומתאימה עבור הלקוח הרלוונטי. הפוליסות בין המבוטחים שונות ונבדלות באמצעות פרמטרים רבים.


תאונות הולכי רגל
תאונות דרכים הינן תאונות מצערות אשר קורות על בסיס יומי בכל חלקי המדינה. לעיתים המעורבים בתאונה הם שני רכבים אשר התנגשו במהלך ניסיון עקיפה או כתוצאה מאי ציות לתמרורי התנועה. במקרים אחרים מדובר על תאונות בהן מעורבים רכבים ואולכי רגל. כאשר מדובר בתאונות עם הולכי רגל התוצאות הן בדרך כלל חמורות ועצובות בעת ובעונה אחת.


תביעות רשלנות
תביעת רשלנות רפואית מוגשת בגין נזקי גוף שנגרמו בעקבות טיפול רפואי רשלני שקיבל. הנזק הגופני שבגינו מוגשת התביעה חייב להיות ממשי ולצמיתות, אחרת אין טעם כלכלי בהגשת התביעה. הנזק יכול להיות ממוני (אבדן כושר עבודה) ושאינו ממוני (כאב, סבל ואובדן הנאה בגין נזק גופני ממשי).


תאונת דרכים קשה
לאחר עיון בדפי העיתונים ניתן לראות כי תאונות דרכים הינם המכה של המדינה מדי יום מעורבים אזרחי ישראל בתאונות קשות ואף קטלניות. תאונות דרכים גורמות לצער רב משפחות רבות כאשר האסון דופק בדלת שלהם. נהיגה לא זהירה, נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לתמרורי התנועה, חוסר התחשבות בעוברי אורך ועוד יכולות לגרום לתוצאות מצערות וקטלניות ולהפוך אזרחים חפים מפשע לנכים לכל החיים.


פיצויי תאונת עבודה
על פי ההגדרה המקצועית תאונת עבודה נחשבת לתאונה אשר מתרחשת במהלך ביצוע עבודה במקום עבודה או במהלך שהות במקום עבודה. תאונות דרכים אשר קורות בדרך למקום העבודה או בדרך ממקום העבודה תחשבנה גם לתאונות עבודה. על מנת שהמוסד לביטוח לאומי יכיר את התאונה כתאונת עבודה על הנפגע להגיש תביעה להכרת התאונה כתאונת עבודה. לפני הגשת כתב התביעה, חשוב להיוועץ עם עורך דין מוסמך על מנת לבצע את כל הפעולות הכנה בצורה המקצועית ביותר.


ביטוח לאומי נפגעי עבודה
ביטוח לאומי נפגעי עבודה ביטוח לאומי לנפגעי עבודה נועד לפצות מבוטחים שנפגעו בעבודה על אובדן שכר או הכנסה בתקופה שלאחר הפגיעה, שבה נעשו בלתי כשירים לעבוד. הנפגע זכאי לקבל טיפול רפואי בחינם. אם נותרה לנפגע נכות כתוצאה מהפגיעה, יהיה זכאי לקצבה או למענק בהתאם להחלטת הוועדה הרפואית, שבפניה יופיע. אם נפטר המבוטח כתוצאה מהפגיעה בעבודה, תשולם לבני המשפחה שהיו תלויים בו קצבה או מענק.


דין רשלנות רפואית
דין רשלנות רפואית כל אחד מאיתנו קיבל קרוב לודאי טיפול רפואי, כזה או אחר. אחדים קיבלו טיפול אשר היה רחוק מרמת זהירות סבירה וכתוצאה מכך נגרם נזק- וזוהי למעשה רשלנות רפואית, וניתן לתת עליו את הדין. לצורך הוכחת הרשלנות יש לאסוף ראיות מספקות- וישנו תהליך לצורך הגשת תביעה בבית המשפט, וישנם עורכי דין אשר זהו תחום התמחותם.


רשלנות רפואית בצבא
רשלנות רפואית בצבא רשלנות רפואית מתקיימת כאשר הייתה קיימת חובת הזהירות ולא קוימה. חייבים לנסות ולהוכיח זאת על- מנת שבית משפט יזכה את התובע בפיצויים או שיקבע כי אין סיבה לזכותו. כל מי שגויס לצבא למעשה שייך לו, וכך הצבא אמור להיות אחראי על טיפול של מאות אלפי חיילים אשר בשורותיו. עובדה זו גוררת סטטיסטיקה בלתי נמנעת של מקרי רשלנות רפואית בצבא.


עוד תאונות עבודה
עוד תאונות עבודה תאונת עבודה נגרמת בזמן העבודה ועקב העבודה. כלומר, כל תאונה שקורה בדרך למקום העבודה ובחזרה ממנו נחשבת כתאונת עבודה לכל דבר, וכך יש להתייחס אליה. תאונות עבודה יכולות לקרות בבת- אחת עקב אירוע חד פעמי, או עקב השגרה אשר גרמה נזק לעובד. ישנן דוגמאות אין- ספור: סרטן הנגרם מעבודה ממושכת תחת אסבסט, מחלה ריאתית עקב שאיפת אבק, פגם בשמיעה עקב רעש לבן או רעש חזק.


נכות מעבודה
נכות מעבודה מקום עבודתו של אדם הינו אחת הזירות המרכזיות בהם מבלה אדם בחייו. לצערנו במקרים מסוימים דווקא במקומות אלו, אשר אליהם חשים העובדים זיקה כה עמוקה, מתרחשות פציעות אשר גורמות לנזקים חמורים בעלי השפעה על עתידו הכלכלי של העובד.


דיווח תאונות עבודה
כאשר אנו נמצאים בביתנו אנו אחראים לגופנו אך כאשר אנו נמצאים בעבודה ומתרחשת תאונת עבודה, מי שאחראי לנו הוא המעביד שאמור לפעול בתיאום יחד עם המוסד לביטוח לאומי.


פיצוי על תאונת דרכים
לצער כולנו במדינה כמו שלנו, תאונת דרכים קורות כל יום וכל אחד ואחד מאיתנו חשוף לתאונת דרכים ולכן חשוב כי כל אחד ידע מהן זכויותיו ומה האפשרויות שלו כאשר הוא נפגע מתאונת דרכים על מנת שלא יישאר ללא הפיצוי אשר מגיע לו.


רשלנות רפואית בניתוח
כאשר חולה מגיע לניתוח בבית חולים הוא צריך להיות סמוך ובטוח שהוא מנותח בידי רופאים מנוסים ואמינים שלא יכולים לפשל במשהו קריטי כמו הגוף שלו. בתי החולים בישראל לרוב עושים את המקסימום והציבור בישראל מקבל טיפול טוב ואמין בקנה מידה עולמי, אולם במקרים מסויימים ישנן תקלות לא סבירות או הגיוניות שיש לתת עליהם את הדין. אם אתם חושבים שנעשה לכם עוול ואתם תחת הקטגוריה של רשלנות רפואית בניתוח, כדאי להגיש תביעה על רשלנות רפואית.


ביטוח תאונות עבודה
ביטוח תאונות משרד התמת מעריך כי מדי יום נפגעים בתאונות עבודה כ- 164 אנשים, שהם כ- 60,000 אנשים בשנה. כתוצאה מכך עובדים רבים מפסידים ימי עבודה, ולעיתים מאבדים את מקום עבודתם כתוצאה מכך. על מנת לקבל פיצויים לרוב לא מספיק להגיע אל הרופא ולקבל אישור – לרוב הבקשה חייבת לעבור דרך ועדות רפואיות ודיון משפטי בית הדין לעבודה.


פיצויים בגין נזקי גוף
החוק הישראלי הינו חוק סוציאליסטי במקרים רבים אשר דואג לנפגעים במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה או כל תאונה אחרת שיוצרת נזק משמעותי בשלמות הגוף. הפיצויים בגין אותן נזקים נקבעים לרוב לאור בדיקה מעמיקה של בית המשפט או חברות הביטוח אשר דואגות לשיפוי ( השבת המצב לקדמותו) ופיצוי, כך שאותו נפגע לא ינזק כלכלית מעבר לפציעתו הפיזית לאורך כל תקופת ההחלמה.


חקירות תאונות עבודה
תאונות עבודה שייכות לתביעות נזיקין, אשר מתחלקות לתביעות אישיות ולתביעות עסקיות. תפקידו של משרד חקירות הוא לאשש או להפריך את הטיעונים בעזרת ממצאים אשר במידת הצורך יוצגו בפני בית משפט. משרד חקירות מתייחס לתנאי הביטוח של העובד, ומנסה להבין אם התרחשה הונאה מצד העובד או בתביעה לגיטימית.


חקירות תאונת עבודה
תאונות עבודה שייכות לתביעות נזיקין, אשר מתחלקות לתביעות אישיות ולתביעות עסקיות. תפקידו של משרד חקירות הוא לאשש או להפריך את הטיעונים בעזרת ממצאים אשר במידת הצורך יוצגו בפני בית משפט. משרד חקירות מתייחס לתנאי הביטוח של העובד, ומנסה להבין אם התרחשה הונאה מצד העובד או בתביעה לגיטימית.


ביטוח לאומי מחלה
כל אזרח במדינת ישראל המשלם דמי ביטוח לאומי ראוי בזמן מחלה להחזרים מביטוח לאומי בתנאים מוכחים וחוקיים. שר העבודה, באישור ועדת העבודה של הכנסת, רשאים לקבוע מי זכאי לתבוע מביטוח לאומי מחלה, כלומר זיכוי כספי.


ביטוח לאומי פיצויים
כולנו- שכירים כעצמאיים, חייבים בתשלום לביטוח לאומי כאזרחי המדינה. מדי חודש ישנו תשלום לביטוח לאומי, שמטרתו היא הבטחת בסיסן הכלכלי של שכבות חלשות ובעלות צרכים מיוחדים, קבועות או זמניות. התשלום הוא על- פי חוק ביטוח לאומי משנת התשנ


הודעה על תאונת עבודה
תאונת עבודה מוכרת על- ידי המוסר לביטוח לאומי, ובגינה זכאי העובד לפיצויים שניתנים לו מהמוסד לביטוח לאומי. תאונת עבודה נגרמה תוך- כדי ובדרך לעבודה, ואף כתוצאה מפגיעה ישירה או עקיפה מפעולה שננקטה תוך כדי עבודה (לדוגמה – עבודה בקרבת אזבסט, שאיפת פיח, אבקות או כימיקלים, צלילה במקורות מים מזוהמים ועוד).


ביטוח לאומי תאונות אישיות
ביטוח לאומי הוא אמנם ביטוח שחובה על כל אזרח לשלמו, אולם לא כולם יודעים שיש בו גם זכויות לכל אחד, במיוחד לנפגעי תאונות למיניהן. ובין השאר מפצה ביטוח לאומי תאונות אישיות כל תושב אשר ארעה לו תאונה בפרק הזמן אשר שהה בישראל ועומד בתנאים מסוימים.


ביטוח לאומי זכויות
חובת התשלום לביטוח הלאומי נכללת על כל אזרחי המדינה, שכירים ועצמאיים כאחד. המטרה של הביטוח הלאומי היא סיוע לשכבות חלשות בפן הכלכלי. כמו שיש לנו את החובה לשלם את הביטוח הלאומי יש לנו גם את הזכויות הנוגעות לדבר, כך למשל קבלת פיצויים מביטוח לאומי כאשר אנו הופכים לאוכלוסייה החלשה


נכות ביטוח לאומי
בפרק ט´ של חוק הביטוח הלאומי מפורטים תנאי הזכאות לנכים מכל קשת הלקויות והנפגעים. הפרק מפרט את זכויות הנכים שהוכרו על- פי ביטוח לאומי לגמלת נכות,


תשלום תאונת עבודה
תאונת עבודה נגרמה בזמן העבודה או בדרך אליה. יתכן ותהיה קשורה לאופי או למהות העבודה, ויתכן שזוהי תאונה שאינה נכללת בסיכונים הסבירים כתוצאה מהעבודה וכמוגדר בחוק ביטוח לאומי, כמו למשל תאונת דרכים להולך רגל שהלך להפקיד כספים בבנק כמטלה של העבודה, או נפילה במדרגות הבניין בעבודה. תאונות אלו אשר גורמות לאובדן כושר השתכרות או לפגיעה בכושר ההשתכרות לרבות


תביעת נזקי גוף
תביעות נזקי גוף ניתן לתבוע בכל מקום בו אתם מבוטחים. ומשום שרוב תושבי מדינת ישראל הם שכירים ועבודתם משלמת בעבורם את דמי הביטוח הלאומי, או שהם זכאים על פי חוק ביטוח לאומי לפיצויים מטעמו, אין הם בקיאים בזכאותם לכספים ממקורות אלו וגם ממקורות אחרים אותם ניתן היה לתבוע. לעתים כשכבר מסתמנים המקורות אותם


תשלום ביטוח לאומי
כל אזרח הזקוק לשלם תשלום ביטוח לאומי, נשכר מכך בעת הצורך. ביטוח לאומי, הפועל לצמצום הפערים הכלכליים בישראל, וחותר לשוויון בין האוכלוסיות על ידי הענקת דמי לידה, עוזר בנושאי נכויות ומוגבלויות, פועל במקרי פגיעה ומחלה, תומך במשפחות עם ילדים, גמלאים, בהריון והפסקת עבודה. האתר של ביטוח לאומי צועד צעד אחד


מקרי רשלנות רפואית
רשלנות רפואית מתייחס לפעולה שלא כדין, פעולה שנעשתה לרוב על ידי המטפל וגרמה לנזק ממשי למטופל. כך למשל מתן תרופה לא נכונה תוך כדי רפרוף קל ולא עיון מעמיק ברקורד הרפואי של החולה נחשבת רשלנות רפואית


תאונות עבודה פיצוי כספי
ההנחה הרווחת כי תאונת עבודה יכולה להתרחש אך ורק במקום העבודה היא מוטעית. תאונת עבודה מוגדרת כתאונת עבודה במידה והיא התרחשה בזמן העבודה, בדרך אל העבודה, בדרך חזרה מהעבודה. גם במידה וחשיפה לחומרים


הטבת נזקי גוף
במסגרת החוק לתיקון דיני הנזיקין האזרחיים מופיעה החקיקה וההסדרים הנוגעים להטבת נזקי גוף. במסגרת נזקי גוף ניתנת תמיכה כלכלית, פיצויים או שירותים סיעודיים או רפואיים שאמורים לסייע לניזוק הגוף ולסייע לו לחזור למצבו הקודם, באם זה אפשרי. במידה וצד ג´ פגע באדם כלשהו הוא זה שייתן את ההטבות בהשתתפות כלכלית של גורם חיצוני אם יהיה הצורך


ביטוח תאונות אישיות
ביטוח תאונות אישיות הכוונה היא לפוליסת הביטוח הפרטית שכל לקוח ולקוח חותם עליה מול חברת הביטוח שלו. כלומר , אדם ניגש לחברת ביטוח ויושב עם סוכן ביטוח על הפוליסה ומתאים אותה ללקוח, לצרכיו האישיים


תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
המוסד הלאומי בלבד הוא בעל הסמכות להחליט האם מדובר בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה. תאונת עבודה מוכרת ככזו רק לאחר החלטת ועדה מקצועית המטפלת בנושא אשר אליה בין השאר מילאתם טופס 250 (טופס הפניה לקבלת טיפול רפואי שניתן על ידי המעביד)


עורך דין לתביעת פיצויים
באם נגרם לכם נזק כלשהו, יתכן ואתם זכאים לפיצויים מכל סוג שהוא. על מנת להבין את זכויותיכם באשר לפיצויים רצוי להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בתביעות מהסוג הזה. בין הנזקים שעליהם ישנה זכאות לפיצויים: רשלנות ורשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים ותאונות אישיות, תביעות בגין מחלה, תביעות נזיקין לסוגיהן, תביעות


תאונת דרכים קטלנית
השנים שעוברות בארצנו הקטנה מביאות עמן מדי שנה עוד ועוד תאונות דרכים קטלניות ומזעזעות. אנו עדים לעלייה חוזרת ונשנה של תאונות הדרכים, פעמים רבות בקרב בני נוער שממוסר אחריות קל, אי ציות לתמרורים, נהיגה מופרזת או חוסר התחשבות בהולכי הרגל מאבדים את החיים שלהם או את התפקוד הנורמאלי שלהם לאורך


רשלנות רפואית בניתוח
רשלנות רפואית היא תחום משפטי בפני עצמו שבו מטפל עורך דין המתמחה בתחום. לא תמיד ניתן להבחין באופן ישיר מתי טיפול או התערבות רפואית כלשהי (ובכלל זה גם חוסר התערבות רפואית) גרמו לאותה רשלנות רפואית, למרות שחייבים להוכיח כי היא הייתה. כשמעוניינים להגיש תביעה לרשלנות רפואית בניתוח, יש


תאונת דרכים נכות
הנושא של תאונות דרכים פרץ בישראל כמו אש בשדה קוצים. תאונות הדרכים עלו מאוד בשנים האחרונות, ועל אף המאמצים של המדינה לאכוף עברייני תנועה ולהגדיל את המודעות לנסיעה בטוחה , קשה לנו להימנע מתאונות דרכים. רבות הן תאונות הדרכים שמובילות לנכות זמנית או לנכות קבועה לאורך שנים. תביעות נזקי גוף


רשלנות רפואית שיניים
הטיפולים, כשמדובר במרפאות פרטיות או ציבוריות שמוצעות לקהל הרחב. בטיפולי שיניים המטופל לא תמיד מודע לנעשה משום שאינו יכול לראות את מהלך הטיפול ולהבין את המונחים המקצועיים, לא תמיד הולך לקבל חוות דעת מרופא מומחה אחר ולכן אינו מודע תמיד במדויק למצב האמיתי הקיים אצלו ובאפשרויות האמיתיות העומדות בפניו .


ביטוח תאונות אישיות לתלמידים
כל תלמידי מדינת ישראל מבוטחים בביטוח תאונות אישיות תלמידים – מגני ילדים ופעוטונים ועד לתלמידי תיכון, כאשר תוקף הביטוח חל למשך 24 שעות ביממה, גם כאשר אותו תלמיד אינו מצוי בין כותלי בית הספר וגם שלא בהשתתפות באירוע בית ספרי. הביטוח מחויב מתוקף חוק חינוך חינם. להורי התלמידים הביטוח עולה בסדר גודל של


עורכי דין תאונת עבודה
עובד שכיר או עובד עצמאי שנקלע לתאונת עבודה יהיה זכאי לפיצויים המגיעים לו מביטוח לאומי וכן משאר הביטוחים שעשה באופן פרטי ועל פי הכללים הנקובים בחוק. תאונת עבודה עלולה להיגרם תוך כדי העיסוק בעבודה, עקב העיסוק באותה עבודה, ואף אם נגרמה בדרך אל- או לעבודה. כדי שתאונה תוכר כתאונת עבודה


פיצויים מתאונות
פיצויים מתאונות הוא נושא שעולה פעמים רבות בקרב הציבור. קיימות תאונות רבות בגינן ניתן לקבל פיצויים ויש שמנצלים זאת לרעה ואף מזייפים תאונות בכדי להרוויח סכומי כסף נאים. התאונות המוכרות ביותר לקבלת פיצויים הן תאונות דרכים ותאונות עבודה. גם ביטוח לאומי מעניק פיצויים לתאונות בעקבות אחוזי פגיעה מסוימים שמונעים מאדם לחזור לעבודתו לתקופה מסוימת ובכך להפסיד שכר עבודה. הפיצויים


תאונות תלמידים
כיום ישנו ביטוח לילדים אשר נמצאים בתחום בית הספר. ביטוח תאונות אישיות לתלמידים עבורו ההורים משלמים מדי שנה מכסה נזקים ותאונות הקורות סביב השעון (במשך 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה). הביטוח אינו כולל מקרים שבהם פועלים חוק תאונות דרכים, מלחמה ופעולות טרור, פעילות צבאית סדירה וכן נזק הנגרם במהלך העבודה


עוד תאונה קשה
כמעט בכל יום לצערנו, אנו שומעים על עוד תאונה קשה בכבישי הארץ, תאונה אשר אינה נחוצה לאף אחד. הפצועים וההרוגים המצטרפים לתאונה בודדת הם לפחות נהג אחד. נהג אחד יותר מדי. כשמדובר בתאונות דרכים אשר הפגיעה העיקרית בהן היא של הרכוש, הנזק מועבר בדרך כלל לחברות הביטוח אשר מפעילות עורכי דין תעבורה


טפסים תאונת עבודה
ההגדרה על פי חוק של תאונת עבודה מתייחסת לתאונה וגרימת נזק למועסק בדרך לעבודה או בדרך חזרה או כמובן במהלך העבודה. תאונת עבודה יכולה להיחשב גם נזק מצטבר שנגרם לעובד בעקבות עבודתו כמו חשיפה לחומרים מסוכנים שגרמו לו למחלה או נכות מסוימת. בכדי שהמוסד לביטוח לאומי יכיר בתאונת העבודה ככזו


תאונות לעובדים
תאונת עבודה היא תאונה אשר התרחשה בזמן, עקב או בדרך לעבודה או ממנה. במידה שעובד מסוים עבד תחת הסיכונים המוכרים של העבודה ועדיין קרתה לו התאונה, אותו עובד זכאי מביטוח לאומי פיצויים בענף נפגעי עבודה של המוסד לביטוח לאומי ובהתאם לחוק ביטוח לאומי. חלק מן הזכויות המוכרות לו הוא דמי פגיעה לתקופת היעדרות


תביעת תאונת עבודה
חוויתם תאונת עבודה? גם אם לא פניתם מיד לביטוח לאומי כדי לממש את הפיצויים שמגיעים לכם, יתכן שעדיין לא מאוחר. על פי החוק, תוכלו לתבוע מביטוח לאומי פיצויים גם עד 7 שנים ממועד גילוי הנזק. הזמן הזה הינו שרירותי, משום שזהו אינו מועד התאונה עצמה, וזמן הגילוי יכול להיות מאוחר יותר ממנו. מאידך


עוד תאונת דרכים ילדים
נגע תאונות הדרכים פשט על ישראל בשנים האחרונות והניסיונות למגר את התופעה ולצמצם את שיעורי הפגיעה הם רבים. תאונות דרכים בהם מעורבים ילדים הם עוד יותר קטלניות וטרגדיות שכן לא פעם מדובר במוות של ילד תמים שסך הכל נקלע למצב שלא היה באחריותו, או שהוריו לא היו אחראיים מספיק בשביל לחגור אותו


תביעות נזקי גוף
תביעת נזקי גוף מגיעה בעיקר בעקבות נזקים ופגיעות שנגרמו לאדם לאחר תאונת עבודה, תאונת דרכים או במקרה של רשלנות רפואית. ישנם מקרים בהם מעורבים יותר מאחד מהמקרים הללו ואז ישנה תביעה משולבת. התביעה מוגשת לביטוח הלאומי, שהינו מוסד ממשלתי המבטח את כלל אזרחי המדינה, בתהליך הכולל הגשת טפסים רפואיים המעידים על הפגיעה יחד עם כתב התביעה למוסד הביטוח הלאומי. שם, לאחר דיון בממצאים


עוד תאונת דרכים
נקלעתם לתאונת דרכים? נפגעתם בגוף, אחד מנוסעיכם נפגע או שהולך רגל תמים נקלע אל הסיטואציה הזו ועכשיו תובע אתכם בגין פגיעת גוף? יכול להיות שעכשיו המטרד הוא לא רק הפגיעה עצמה אלא כל העיסוק הכספי בכספי הפיצויים המגיעים לכם: ביטוחים שונים כמו ביטוח תאונות, ביטוח לאומי וביטוח רכב ואולי עוד אפשרויות שעומדות בפניכם. במידה ואתם נפגעתם בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, תוכלו לשלוח עילה


תאונות אופנועים
רוכבי אופנועים נמצאים בסיכון רב על הכביש, בהיותם חשופים לפגיעות מכל כיוון. תאונות אופנוע רבות קורות משום שדה ראייה מוגבל של נהג רכב ובשילוב מהירות גבוהה מדי לבחינת מהירות תגובה. לכן, לצד יתרונות רבים של האופנוע – כמו בהקטנת נפח זיהום האויר, צמצום העומד בכבישים, חנייה רבה ועוד רוכבי אופנוע חייבים להיות מודעים לסטטיסטיקות של מעורבות רוכבי אופנוע (גם אם הנם הנהגים הזהירים ביותר) ולהיות מבוטחים בהתאם


ביטוח לאומי תאונת דרכים
תאונות דרכים הן מכת מדינה, בכל יום ישנן תאונות דרבים ברחבי הארץ, ועדיין המעורבים בתאונות אלו אינם בקיאים באופן ממשי באשר למימוש הזכויות הרפואיות שלהם. ידוע, כי כנגד תאונות דרכים ניתן לקבל כספי פיצויים לאחר תביעתה של חברת הביטוח של הנהג הפוגע. ידוע גם, כי מי שמבוטח בביטוח פרטי כל שהוא יכול להפעיל אותו (כמו למשל ביטוח תאונות אישיות). העניין הוא שתושביה של מדינת ישראל משלמים ממיטב כספם


זכויותיך לאחר תאונת עבודה
כיום, אנשים יותר מודעים באשר לזכותם למימוש זכויות רפואיות ופונים לארגונים שונים על מנת שאלו יעמדו על האינטרסים שלהם מול גורמי הטיפול והביטוח השונים. תושבים שונים במדינת ישראל שמשלמים מיסים ואת מס הביטוח הלאומי, לא מודעים לעובדה שעם כל תאונה שגורמת לנזק – כלומר לאובדן כושר עבודה של לפחות


עוד רשלנות רפואית
כולנו שמים את מבטחינו ברופאים ובטוחים שהם הסמכות המקצועית והטובה ביותר לקבלת טיפול בגופינו כשאנו חולים או זקוקים לייעוץ הנוגע לבריאותינו. ברוב המקרים זו הנחה נכונה בהחלט, אך ישנם מקרים בו הטיפול או העצה שקיבלנו מרופא מסויים מביאה לתהליך הפוך וגורמת לנו נזק. במקרים כאלו יש לבדוק האם לא התרחשה רשלנות רפואית, כלומר האם אופן פעולת הרופא, הטיפול או הייעוץ שניתן היה סביר ומקובל או שמא נפלה טעות בשיקול הדעת או


מהי תביעת רשלנות רפואית
עורך דין המטפל בתיק של רשלנות רפואית הינו אדם בעל ניסיון רב ומיומנות בתיקים אלו, ורצוי אף שיתרכז בנישה שבה הוא עוסק. על מנת להוכיח רשלנות רפואית, יש לוודא כי קיים


ביטוח לאומי קצבת נכות
באוגוסט 2009 נכנס לתוקפו תיקון חוק הביטוח הלאומי, שאמור לשפר באמצעותו את תנאיהם של מקבלי קצבת נכות ויוצאים לעבוד. קצבת נכות משולמת למי שכושר השתכרותו צומצם ב- 50% לפחות, כמו גם לאישה עקרת בית, אשר כושרה לתפקד במשק בית צומצם ב- 50%. דרגת הנכות נקבעת בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי ולרשימת הליקויים הנכללות בהן כאשר לצד כל ליקוי מופיע אחוז הנכות שאותו יש לקבוע. רצוי לקבל סיוע


מדריך לנפגעי רשלנות רפואית
לצערנו קיימים בישראל מיקרים רבים של רשלנות רפואית. על מנת לדעת אם סבלתם ממקרה שהוא תוצאה של רשלנות רפואית, ובכדי לדעת האם יש לכם עילה לתביעה וסיבה טובה לפיצויים כדאי לדעת מהי רשלנות רפואית. רשלנות רפואית היא מתן שירותי רפואה מתוך חריגה מגבולות הזהירות הסבירה שיש בה לכדי גרימת נזק גופני או נפשי למטופל.


זכויות הנפגע בתאונות דרכים
לצערנו תאונות דרכים הן מכת מדינה בישראל. לא חולף יום או סוף שבוע מבלי שנשמע בטלוויזיה או בערוצי החדשות על תאונת דרכים כזו או אחרת עם נפגעים. תאונות דרכים נגרמות כתוצאה מתשתיות דרכים לקויות, חינוך לקוי של הנהג הישראלי, מחסור בכוח אדם של הגורמים האמונים על האכיפה בדרכים וגם כתוצאה מסחבת משפטית וענישה מקלה בתחום. בדרך כלל, לצערנו תאונות דרכים מסתיימות בפציעה של האנשים המעורבים בה או חלילה במוות. לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, זכאים נפגעי תאונות הדרכים


זכויותיך לאחר תאונת עבודה
לאחר תאונת עבודה, רבים מהנפגעים עסוקים בטיפולים השוטפים עקב התאונה ובשיקום, ואינם מתפנים לברר מה בעצם מגיע להם עקב האירוע. חוסר המודעות ששררה עד לא מזמן בנושא מתפוגגת דרך מודעות פרסומת כאלו ואחרות המבטיחות החזרים ופיצויים עקב תאונות למיניהן. תאונת עבודה על פי חוק הינה פגיעה גופנית שקרתה בזמן


תביעות תאונת דרכים
ביטוחים שונים מציפים אותנו סביב: ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות ועוד. חברות הביטוח גובות כספים באופן כרוני כאשר באותו חודש שגבו כספים הן מאפשרות גם את קבלת הפיצויים. כשמדובר בביטוח לאומי, הפיצויים יוענקו למי שעומד בתנאיו ועל פי חוק ביטוח לאומי. בין הפיצויים שהוא מעניק ובהקשר לפיצויים בגין תאונת עבודה, הוא יעניק פיצויים גם לתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה


נכות מתאונת עבודה
כאשר מדובר בתאונת עבודה כפי שמתוארת בסעיפי החוק לביטוח לאומי, נוצרות על ידי ביטוח לאומי זכויות רפואיות המאפשרות קבלת כספי פיצויים המקלים על הטיפול: הכספים מגיעים מתביעת כל הגורמים המבטחים, שיכולים להיות ביטוח לאומי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח תלמידים, ביטוח תאונות דרכים (ביטוח רכב) ועוד


פיצויים תאונת עבודה
נפצעת בעבודה? נגרם לך נזק בעבודה, בדרך אליה או בדרך ממנה שבגינו לא הגעת לעבודה לפחות שלושה ימים? אולי גילית כי אתה חולה במחלה מוכרת בביטוח לאומי שמבטיחה לך החזר פיצויים? כדי לדעת אם מגיעים לך פיצויים בגין כל נזק גופני ונפשי שנגרם לכם בגין העבודה, רצוי לברר מול עורך דין נזיקין אם מגיעים לכם מביטוח לאומי פיצויים. כדי


נכות רפואית
על פי הביטוח הלאומי הגדרה של נכה היא אדם שכתוצאה מלקותו הצטמצם כושר העבודה שלו בלפחות חמישים אחוזים. הדבר תקף גם עבור עובד קטין אשר אי יכולתו להשתכר חלה לפני גיל שמונה עשרה וכן עקרות בית ובאופן נרחב לכל מי שכושר עבודתו נפגע בהיותו תושב ישראל או שהיה תושב ישראל לפני קום המדינה. בעניין עולים חדשים תידון התביעה רק במקרים בהם עברו תשעה חודשים מיום העלייה וכן בכל תביעה שבה


זכויות לאחר תאונות עבודה
תאונות הדרכים ממשיכות להתרחש לצערנו הרב חרף כל המאמצים הרבים שנעשים למניעתן ואנו עדיין שומעים מדי יום על מקרי פציעה ולעיתים גם מוות כתוצאה מהקטל בכבישים. במידה ונוצר מצב של מעורבות בתאונה ופגיעה שהתרחשה בעקבותיה ישנה אפשרות על פי החוק הישראלי לקבל פיצוי כספי בעבור הנזק הגופני והנפשי ולממן טיפולים דרושים. אמנם אין בכך נחמה וכפרה ממשית אבל הכסף שיתקבל יכול לשמש להוצאות טיפול או רווחה שתעזור בימים בהם


תאונות עבודה פיצויים
במקרים בהם מתרחשת תאונה במקום העבודה או במהלך ביצוע העבודה החוק מגדיר זאת כתאונת עבודה. גם תאונות המתרחשות בדרך למקום העבודה או בדרך חזרה ממנו נחשבות לתאונות עבודה המוכרות על ידי המחוקק. כאשר מתרחשת תאונת עבודה, לשם קבלת הפיצויים מטעם המוסד לביטוח לאומי להם הנפגע זכאי, יש להגיש תביעה להכרה כנפגע תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי דן בכל תביעה שכזאת ובמקרים מסוימים אף דוחה אותה ופוסק שהנפגע


זיהוי של רשלנות רפואית
המושג רשלנות רפואית הינו נפוץ ומוכר לכולם ומשמעו הוא הפרת חובת הזהירות של המטפל שהובילה לגרימת נזק פיזי למטופל. מדי פעם אנו נתקלים במקרי רשלנות רפואית בתחומי הרפואה השונים כמו רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, בטיפולי שיניים, טיפול בזמן הריון, יילוד, אבחונים שונים של מחלות ועוד. הזכות לטעות קיימת לכל אדם מעצם היותו אנושי וגם הרופאים זכאים לה


רשלנות רפואית בטיפולי שיניים
תחום רפואת השינים הוא אחד מהתחומים הנפוצים ביותר הסובלים מתופעה בתחום המשפט הנקראת רשלנות רפואית. כאשר אנו באים לרופא השיניים אנו נתונים לחסדי הרופא המטפל באופן טוטאלי ומוחלט. אין אנו יודעים מה הוא עושה, ואילו טיפולים הם הכרחיים ועל אילו טיפולים כדאי לוותר מפני שהם מיותרים. במקרים מסוימים אנו נבחין שרופא השיניים נהג כלפינו ברשלנות רפואית רק לאחר הטיפול או כאשר אנו פונים לרופא


כיצד לבחור עורך דין לתביעה?
כאשר באים לבחור עורך דין לתביעה מכל סיבה שלא תהיה, בין אם מדובר ברשלנות רפואית או בין אם מדובר על תאונת דרכים קטלנית ישנה חשיבות גדולה מאוד לעורך הדין שנבחר כדי שייצג אותנו. דרך טובה לבחור עורך דין לתביעה היא דרך המלצות. כרטיס הביקור הטוב ביותר של עורך דין הוא הרושם שהוא משאיר אצל הלקוחות שלו. אם מישהו שאתם סומכים עליו כמו קרוב משפחה או חבר קרוב הרגיש שעורך הדין שלו עשה עבודה טובה


תאונות בדרך לעבודה
עם הצפיפות הרבה של אמצעי התעבורה בארצנו הקטנטנה (גידול של כ – 120,000 כלי רכב מדי שנה בשנה) והצורך בהמצאת דרכים עוקפות ונוספות ברחבי הארץ, כולל רכבת קלה, הוספת קווי רכבת שונים, תחבורה ציבורית שוקקת וכבישים לרוב, אין אנו מצליחים להתגבר על תאונות הדרכים, אשר לא רק הצפיפות מהווה גורם


עו´ד תאונת דרכים במרכז
תאונת עבודה מוגדרת על ידי הוראות סעיף 79 לחוק ביטוח לאומי 1995. החוק קובע כי תאונת עבודה היא תאונה שארעה בזמן עבודתו של אדם, בדרך לעבודה או ממנה או שעשה דבר – מה מטעמו של מעבידו. ישנם שני גורמים שצריך להבחין בהם: גורם או מחולל, ונזק או פגיעה. הווה אומר- כדי שתאונת עבודה תוגדר ככזו, עליה היות בעלת נזק, שיהיה ניתן להוכיח אותה ואת הקשר


הענקת טיפול רפואי בהיעדר הסכמה
כיום זה ברור כשמש שעל מנת להעניק למטופל טיפול רפואי כלשהו יש לקבל קודם כל את הסכמתו של המטופל. למעשה, התנאי ההכרחי הזה נקבע על ידי המחוקק בסעיפי חוק זכויות החולה, אך גם לפניו קבעה ההלכה שיש לקבל את הסכמת החולה בטרם הענקת הטיפול. העיקרון הזה עובד בהתאם לעקרון כבוד האדם, וזכותו של אדם


כיצד תזהו רשלנות רפואית?
אנשים רבים עוברים במהלך חייהם בדיקות רפואיות ותהליכי ריפוי, ניגשים לשמוע חוות דעת של רופאים וסומכים על כך, תוך חתירה אל האמת ואל הרפואה השלמה. ישנם אנשים שסומכים על רופא המשפחה שלהם או על רופא עם תעודות בעיניים עצומות, וגם אם תתגלה טעות מסוימת הרת גורל באשר לדרך הטיפול שניתנה לו


עורך דין רשלנות מקצועית
איש מקצוע אשר יש בידו תעודה המעידה שהוא כשיר לעסוק במקצועו על פי ההסמכה אותה רכש, אמור לענות על התקנים והסטנדרטים המבוקשים ממנו. היות והוא מגיש עזרה מקצועית מידו אל לקוח או אל מטופל, הוא נושא בכך אחריות, ועליו לנהוג אם – כן בסבלנות רבה. אף אם מדובר באדם שהסמכתו אינה מקיפה ביותר


עבודה על תיק רשלנות רפואית
במקרים רבים אנשים חולים או מטופלים כלל אינם יודעים כי הרופא המטפל שלהם או הנציג הרפואי שטיפל בהם או ניתח אותם, פעל תוך כדי רשלנות רפואית. במקרים רבים החשד לרשלנות רפואית עולה רק לאחר שהנזק נעשה כבר והעניין עלה תוך כדי שיחה עם רופאים אחרים או עם יועצים רפואיים או מומחים


ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית
בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת בקרב מטופלים רבים לכל נושא של טיפולים רפואיים המתרחשים תוך כדי רשלנות רפואית שיש בסופה לגרום לנזק משמעותי בבריאותו של המטופל. בתחום המשפטי ישנם הרבה מאוד עורכי דין לרשלנות רפואית אשר מתמחים בתחום, ויכולים לספק למטופלים ייעוץ מקצועי בכל הקשור לאופן בו מתמודדים עם רשלנות רפואית


עצות לתביעת פיצויים
הרבה אנשים מגיעים למצב בו הם חווים פציעה או פגיעה גופנית במהלך עובדתם, כתוצאה מתאונת עבודה. אך לא הרבה אנשים יודעים למעשה מהי תאונת עבודה. אם כן, תאונת עבודה היא פציעה או פגיעה גופנית הנגרמת כתוצאה מעבודה או מתרחשת בזמן העבודה. למשל, לצורך העניין גם עובד שיצא בבוקר למקום העבודה שלו


מה זה עורך דין נזיקין
מקצוע עריכת הדין נחלק ומתפצל למספר התמחויות שונות העוסקות בנושאים שונים. שינם עורכי הדין הפליליים המטפלים בעברות פליליות, וישנם עורכי דין לענייני משפחה המייצגים בני זוג בתהליך גירושין ועוד. וישנם עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין. תפקידם של עורכי דין נזיקין הוא לייצג אנשים אשר נפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית, תאונות


רשלנות מקצועית של עורך דין
כל בעל מקצוע יש לו אחריות במסגרת עבודתו, על כן ניתן לטעון כי כל בעל מקצוע מועד לדאבוננו לרשלנות מקצועית, כל שכן עורך דין מכל סוג. האחריות הרובצת על עורך דין היא רבה – מספיק שיפספס שלב אחד בשלב בדיקת התיק שמולו, או שתדרך את מרשו באופן לא תקין או שאינו עונה על האתיקה המקצועית שלו.


בחירת עורכי דין לתביעה
כשישנו עניין לתביעה בבית משפט לתביעות קטנות, התובע יחשוב פעמיים אם כדאי לו להסתייע באמצעות עורך דין בהליך. פגישות ייעוץ הרי עולות כסף וגם שכר טרחת עורך דין, ואילו התביעה הקטנה במהותה היא עניין עקרוני ופחות כספי - אגב, וזו הסיבה שרבים מהנתבעים לוקחים את הסיכון לתביעה בעיקר משום כך שבסיומו של יום אותו


תביעת רשלנות מקצועית
רבים מבעלי המקצוע שמתנהלים מדי יום לא מספקים את הסחורה; פעמים התוצאה נראית באופן ישיר, ולעתים אחרות, התוצאה באה לידי ביטוי רק לאחר שחלפה תקופה מאז טיפולו של אותו בעל המקצוע. דוגמאות לכך הן תכנון לקוי של בניין או דירה שנקנו, ונזקקים בשלב מאוחר יותר לשיפוצים בשל ליקויים כאלו ואחרים, עובד סוציאלי שלא הפנה בזמן את מטופליו לטיפול הנכון והנזק נעשה ועוד. בכל יום מתקיימות


תביעות השתתפות מחברת ביטוח
בכל פוליסת ביטוח סביר להניח שקיים סעיף של השתתפות עצמית. כשמדובר בהשתתפות עצמית, למעשה בכל תביעת ביטוח שכזו שקיים בה סעיף להשתתפות עצמית של בעל הפוליסה, שבה התובע משלם מראש עד גובה ההשתתפות העצמית, כפי שסוכם בחוזה. סעיף ההשתתפות העצמית בא לרסן את הפעלת התביעה מול תביעת הביטוח. אם למשל שווי ההשתתפות העצמית הוא 50,000 שקלים ופסק הדין עומד על 30,000 שקלים


יעוץ משפטי נזיקין
דיני נזיקין תופסים נתח נכבד בקלחת הנושאים המשפטיים שעומדים על סדר היום, ובכל יום יכול להפתח התיק שיוביל לפסק הדין התקדימי הבא. בין אם זה בנושאי רשלנות רפואית בישראל, תאונות עבודה ותאונות אישיות, תאונות דרכים ותביעות לביטוח לאומי ועוד. דיני הנזיקין נחשבים לחלק מן המשפט האזרחי, כאשר נגרם


נפגעי עבירה
כשמדברים על פשע מסוים, מטבע הדברים שעיקר המידע יתרכז בעבריין – במהות העבירה ובגזר הדין שניתן לו לאחר מכן, אולם החוק מצא לנכון להתייחס גם אל הצד השני, הנפגע וקרוביו סביבו. החוק לזכויות נפגעי העבירה הינו החוק הראשון במדינת ישראל שנכנס לתוקף בשנת 2001 אשר מתייחס אל מי שנפגע מעבירות פליליות באופן מקיף. החוק קובע


מתי ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית?
רבים יוצאים מטיפול רפואי מאוכזבים, עם תוצאות שאינן הולמות את התוצאות המצופות. מאידך – ישנם אנשים אשר קוראים כי קיים טיפול נוסף לעניינם ושהרופא לא הציע להם מראש את אותו טיפול שאולי היה יכול להיות יותר יעיל למצבם. היכן פה מסתתרת הרשלנות הרפואית ואם ישנה, מתי ניתן לתבוע בגינה? במקרים שמוגדרים על פי החוק בישראל מקרי רשלנות רפואית ניתן לתבוע בבית משפט פיצויים לגבי נזק שנגרם, והוא מוגדר על פי החוק


רשלנות רפואית בלידה- מהי?
המושג רשלנות רפואית בלידה הוא מאוד נפוץ כיום כתביעה אל מול הרבה מקרים אחרים של רשלנות רפואית שמגיעים עד למדרגות ביהמבמדינתנו. קיימות סיבות רבות אשר מביאות לידי תביעה בגין רשלנות רפואית מסוג זה למקרים מאוד נפוצים. הסיבה החשובה ביותר היא ריבוי של לידות לעומת בדיקות מסורבלות וניתוחים המסכנים את החיים. כל אישה מאושפזת בבית


חובות הרופא וזכויות המטופל
אחד התחומים שמקבלים יותר ויותר מודעות ציבורית הוא כל התחום המשפטי הקשור לרשלנות רפואית. אחד העקרונות החשובים ביותר בכל תביעה לרשלנות רפואית הוא הצורך של הגוף התובע באמצעות עורך דינו להוכיח כי אכן התקיימה הפרה של חובת הזהירות של הרופא המטפל כמתחייב על פי פקודת הרופאים. בתי המשפט יוצאים מנקודת הנחה כי הרופא המטפל הסביר למטופל שקיים חשש שפעולותיו של המטפל יובילו לנזקים מסוימים


עצות להכנת תביעת פיצויים
כאשר קורה טראומה בבית הספר, בעבודה, בדרכים, ישנו דפוס פעולה שעל פיו יש לפעול, לפחות מבחינת הביטוח, על מנת להשיג את הפיצויים המקסימליים. ככל שמאבדים יותר זמן מהאירוע, ככה הסיכויים להשיג פיצויים גבוהים בתביעה נחלשים. לדוגמה, דבר ראשון שיש ללקט ממקום התאונה הוא צילומים של הזירה,


ביטוח לאומי – תביעות פיצויים נפגעי תאונות עבודה
נפגעי תאונות עבודה הם חלק ממאגר הזכאים לפיצויים מטעם הביטוח הלאומי. ביטוח לאומי יפצה על פגעים שנגרמו תוך כדי עבודה, בדרך לעבודה וכתוצאה מהעבודה, ואלו כלולים תחת שתי קטגוריות: מחלות עבודה ותאונות עבודה. על מנת לקבל את הפיצויים הרצויים, יש לענות על ההגדרה לתאונת עבודה, כפי שביטוח לאומי


רשלנות רפואת שיניים
שיניים הן נכס שחשוב לשמור עליו לאורך כל החיים. מי שלא שומר עליהן בוודאי יסבול בשלב מסוים של חייו כאב על הכסא במרפאת השיניים, ובדרך כלל פונים אל הרופא רק לאחר שהסימפטומים מצביעים על נזק די גדול לשן. ישנו עניין שבו המטופל אינו מסוגל לראות את מה שהרופא עושה לו בפה. רופאים מחויבים אמנם ליידע את המטופל באיזה טיפול בפועל בחרו, ובאיזה סוג חומרי גלם השתמשו. מאידך, ישנם רופאים שלא יעשו כן. יש מי שנותן מבטחו ברופא השיניים שלו


מתי נגיש תביעה לרשלנות רפואית?
תביעות לרשלנות רפואית שכיחות ביותר בשנים האחרונות בישראל. מה עושים כאשר התינוק נולד נכה או נפטר במהלך הלידה? האם אנו זכאים לפיצוי במקרה של טיפול לקוי? תביעה לרשלנות רפואית היא אחת התביעות השכיחות בתחום המשפטי בישראל כיום. בזמן שהרופאים המתמחים


מה שנפגעי רשלנות רפואית בניתוחים צריכים לדעת
תיקי רשלנות רפואית בישראל נפתחים חדשות לבקרים מדי יום, אלו מוצגים, נבדקים ונחרצים על פי הדרך שבה מערכת המשפט בישראל פועלת. במהלך זה, נבדקת הרשלנות עצמה – האם קוימו כל התנאים שמספקים עילה לקביעת האישום בתביעה? האם הייתה חובת זהירות שלא קוימה, האם קרה נזק רפואי מוכח, האם ניתן לקשור אותו ישירות עם המקרה המדובר? בניתוח המצב לא שונה. הרשלנות תבוא לידי ביטוי בניתוח עצמו, בהכנות שלפני


אי איתור מומים במהלך הריון
היום נשים הרות נמצאות בדרך כלל במעקב רפואי או נבדקות לפחות פעם אחת בדרך לחדר לידה. כל עוד ישנן בדיקות לאיתור מומים גנטיים, מומים במהלך הריון ועוד, האם שואפת לקבל מידע רב ככל הניתן לגבי העובר אשר מתפתח לאיטו בגוף האם. כבר עם הבדיקות השונות שנועדו למטרות טובות בעיקר, מתגלעים סיכונים שונים אשר עלולים להתממש – ולא רק כחלק מהסטטיסטיקה, אלא מתוך רשלנות רפואית בלידה שניתן היה למנוע


מוות הנגרם כתוצאה מרשלנות רפואית
מוות הוא תופעה שקיימת גם במטופלים תחת טיפול רפואי והשגחת רופאים, ולעתים ההשגחה הזו נעשית ברשלנות. התוצאה הטרגית של רשלנות כזו אמנם אינה ניתנת לשינוי לצערנו, אולם אפשר לפעול על מנת לקבל פיצויים בעבור אותם הפסדים שנגרמו או שעלולים להיגרם העתיד כתוצאה מכך. הדרך היא לפנות לעורך דין רשלנות


למה כדאי ללמוד מזכירות משפטית?
כל מזכירה מחזיקה בתפקיד חשוב וניתן לומר בקלות שהמשרד ייראה לפי איך שהמזכירה מתפקדת. אך עדיין ישנם תפקדי מזכירות אשר מצריכים את אנשי המקצוע לרכוש ידע מקצועי בענף בו הוא ייעבוד ואחד מהם הוא תפקיד המזכירה המשפטית.


מה עושה עורך דין ביטוח סיעודי?


עו"ד אובדן כושר עבודה


ביטוח אחריות מקצועית – מדוע כל בעל מקצוע צריך ביטו


האם חוקר פרטי יכול לסייע בחקירת רשלנות רפואית?


האם חוקר פרטי יכול לסייע בחקירת רשלנות רפואית?


האם צריך חוקר פרטי לבדיקת רשלנות רפואית?


על תאונות דרכים ועבירות פליליות
האם מעורבות בתאונת דרכים עלולה במהרה להדרדר לכדי עבירה פלילית קשה? כאן נבקש לענות על הסוגיה בהרחבה.


פעילותם של חוקרים פרטיים בשירות חברות ביטוח
תבעתם את חברת הביטוח עבור פיצויים רבים? דעו כי ישנו סיכוי גבוה שחברת הביטוח שכרה את שירותיו של חוקר פרטי.


מאמרים על תאונות דרכים

תאונות דרכים ללא ביטוח
קיימים מקרים רבים בהם לאחד מן הצדיים הנפגעים בתאונת דרכים לא קיים ביטוח חובה, הדבר בעיית מאוד בכל הנוגע לפיצויים לנפגע בתאונת דרכים


תאונת דרכים- הגדרה
על מנת לבחון האם תאונה שאירתע נחשבת לתאונת דרכים יש צורך לבחון את מרכיבי התאונה על פי מספר שלבי בדיקה בהתאם לחוק הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים (להלן חוק הפלת


חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים
לצערינו תאונות דרכים מתרחשות באופן יומיומי, נושא תאונות הדרכים הינו נושא מורכב ומסועף, ועל כן מומלץ מאוד לדעת ולהכיר את כל האלמנטים הרלוונטים לנפגע או לפוגע בתאונת דרכים.


תאונות דרכים
חשוב מאוד לזכור להישאר רגוע ושליו, יש לוודא כי כל הנוסעים שאיתך ברכב בריאים ושלמים. הימנע ממעשי אלימות מיותרת כתוצאה מעצבים מיותרים


פיצוי אחרי תאונת עבודה
עלפי רוב נהוג לחשוב כי תאונת עבודה נחשבת ככזאת שנגרמה במהלך ביצוע העבודה אך לא כך הדבר. תאונת עבודה תחשב ככזאת במקרים הבאים: באם הדבר נגרם בזמן ביצוע העבודה, בדרך אל או מהעבודה ובעיות שנגרמו לעובד כתוצאה מחשיפה לגורמים מזיקים שונים


נפגע תאונת דרכים
אדם אשר נפצע במהלך תאונת דרכים זכאי לפיצויים על פי חוק, בלי קשר לשאלה מי אשם בתאונה. כך, בכדי לקבל פיצויים מחברת הביטוח יש צורך רק בכך שהאירוע שבו נפגע אותו אדם יוגדר כתאונת דרכים. על פי החוק בישראל, תאונת דרכים הינה אירוע בו נפגע אדם בעת שימוש ברכב מנועי למטרת תחבורה. המושגים רכב מנועי ומטרת תחבורה קיבלו משמעויות ופרשנויות רבות בפסיקות בית המשפט ותיקונים


תאונות דרכים ואלכוהול
בשנים האחרונות תאונות הדרכים הפכו לבעיה רצינית ומקיפה אשר פוגעת ופוצעת בחברה כולה. אנו שומעים על מקרים קשים של תאונות דרכים עם פצועים בדרגות שונות ללא הרף, על אנשים שתהליך שיקום לקח להם שנים ארוכות, על אחרים המנסים להשתקם ללא הצלחה ועל כאילה ששילמו בחייהם ובחיי יקירהם. במדינה מרובת מלחמות וקשיים ביטחוניים כמו שלנו, אין מקום לתאונות מסוג זה היוצרות פצועים ופגועים מיותרים.


חקירת תאונות דרכים
במקרה של תאונת דרכים בין אם אתה נהג המעורב במקרה לבין אם אתה הולך תצטרך להגיעה למשטרה על מנת לדווח על המקרה ולתת עדות. בזמן חקירת תאונות דרכים מתבקשים המעורבים לשחזר את פרטי האירוע, מיקום הרכב, אנשים נוספים שהיו נוכחים, מה לדעתך גרם לתאונה וכו. הליך זה הינו אופייני לרוב חקירת תאונות הדרכים כאשר המטרה היא להגיע למסקנה לגבי השתלשלות האירועים.


תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
החוק הישראלי קובע, כי כל פציעה של אדם בעת שהיה בדרכו לעבודה או בחזרה ממנה, מוגדרת כתאונת עבודה. משמעות קביעה זו היא שאדם שנפגע בנסיבות הנל רשאי לתבוע את המוסד לביטחון לאומי ולקבל ממנו פיצויים בהתאם לרמת הנזק שנגרם לו וקביעותו. יודגש, כי בכדי שתביעתו לא תידחה, על האדם הפגוע להוכיח כי הפציעה אכן אירעה בדרכו מביתו אל העבודה או ממנה בחזרה לביתו.


תאונות קטנוע
תאונות קטנוע, תאונות דרכים שבהן מעורב קטנוע מלווות במרבית המקרים בנזקים רבים ופציעות קשות, כאשר אלה מתרחשות משלל סיבות כשהעיקריות הן החלקה, פגיעה במכשולים על הכביש ואובדן שליטה על כלי הרכב. על פי נתוני משרד התחבורה, מרבית תאונות הדרכים הקטלניות מערבות רכב דו גלגלי, כאשר בהשוואה לאופנוע, שהינו יציב ומאפשר נסיעה מהירה באופן יחסי לרכב דו גלגלי, רבות יותר הן התאונות שמתרחשות בעת נסיעה על קטנוע.


עצות למניעת תאונות דרכים
תאונת דרכים בבסיסה הינה תאונה שארעה תוך מעורבות של כלי רכב בה, הן בשעות נסיעה והן בעת כניסה ויציאה מחנייה ובזמן החנייה עצמה. תאונות הדרכים דינן כמגפת העולם המודרני, כאשר אלה קוטלות מדי שנה כ-1.2 מליון איש ברחבי העולם וגורמות לפציעתם של עשרות מליונים נוספים. במקרה של פגיעה באמצעות רכב מנועי, זכאי האדם הנפגע לפיצוי על פי חוק, אך למול קבלת פיצויי נכות בגין פציעה- אין ספק כי מניעתה של התאונה מלכתחילה הינה המטרה האידיאלית.


דמי תאונה חברת ביטוח
דמי תאונה חברת ביטוח, אדם שנפגע עקב מעורבתו בתאונת דרכים, בין אם היה נהג, נוסע או הולך רגל, הינו זכאי לקבלת פיצויים על בסיס נזקי הגוף והנפש אשר נגרמו לו כתוצאה ממנה. זכאות זו מעוגנת תחת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים, אשר נחקק בכדי להבטיח טיפול רפואי ראוי לכל אדם בעת תאונה. יודגש, כי בעוד שבעבר יכלו נפגעים לתבוע גם את הנהג האחראי לקיום התאונה, כיום אלה זכאים לתבוע את חברת הביטוח בלבד.


תאונת דרכים כתוצאה משתית אלכוהול
בשנים האחרונות מדינת ישראל פועלת על מנת לצמצם את מספרם הרב של ההרוגים בתאונות הדרכים. במסגרת מלחמה זו הוחלט לשים דגש על מיגור המקרים של תאונות שקורות כתוצאה משכרות. בני הנוער וצעירים מהווים את הקבוצה הדומיננטית ביותר לנהגים שעולים על ההגה תחת השפעת אלכוהול. נהג שתוי מתקשה לאמוד את שיווי המשקל, מרחק או מהירות, תגובותיו איטיות יותר וכושר ריכוזו לקוי. כתוצאה מכך, נהיגה תחת השפעת אלכוהול מהווה סכנה ממשית למעורבות בתאונות דרכים.


הרוגי תאונות דרכים
הרוגי תאונות דרכים, תאונות הדרכים מהוות זה שנים חלק בלתי נפרד מנופיה של מדינת ישראל; כך, אלה גבו יותר משלושים אלף קורבנות לאורך שישים שנות קיומה של ארצנו הקטנטנה. לא בכדי, אם כן, כי המלחמה בקטל הדרכים נמצאת בעיצומה, תוך שהיא משמיעה את קולה מדי יום באמצעות שלל אמצעי התקשורת.


תאונות דרכים בישראל
תאונות הדרכים מהוות, למרבה הצער, חלק בלתי נפרד מנופיה של מדינת ישראל ושגרת יומה של זו הקטנטנה. ואכן, תאונות שבהן מעורב כלי רכב אחד או יותר הפכו עם השנים לשכיחות ואף מקובלות בארצנו הצפופה, תוך שגבו מעל לשלושים אלף קורבנות לאורך שישים שנות קיומה. כך, הופכת המלחמה בתאונות הדרכים לקיצונית עם השנים, אך השיפור במאפייני הנהיגה הישראלית עודנו רחוק מלהיות אידיאלי. לאור זאת, רואה ישראל כהכרח את הבטחתם של תנאים סוציאליים הולמים עבור כל אדם שנפגע בתאונת דרכים.


תאונת דרכים אופניים
תאונת דרכים אופניים בשנים האחרונות עם העליה המתמדת במודעות לבריאות וכושר גופני, החלו אנשים רבים לאמץ את הנסיעה באופניים לתחביב קבוע ויש שהרחיקו לכת והפכו את הנסיעה באופניים למקצוע של ממש. הנהיגה באופניים מתבצעת למרחקים ארוכים ביותר בשני סוגים בעיקר, נהיגה בכביש ונהיגת שטח. לא משנה באיזה סוג נהיגה תבחרו הסיכון הגבוה להיפגע וליפצע פציעות גוף הוא גבוהה מאוד על אף המיגון שהחוק מחייב את רוכבי האופנים למגן עצמם.


הרוגי תאונות דרכים
מגמת ההחמרה במספר ההרוגים בתאונות דרכים רק הולכת ועולה. השנה נכון לחודש אפריל, מספר ההרוגים עמד על 112 שינו עלייה של כמעט 50% ממספר ההרוגים של שנת 2009. שנת 2008 למשל הסתכמה ב 440 הרוגים


מאמרים על תאונות עבודה

טופס 250- תאונת עבודה
הטופס מיועד לצורך מתן טיפול רפואי בסיסי-ראשוני לעובד שכיר אשר נפגע בתאונת עבודה. הפרטים הנדרשים בטופס ימולאו על ידי המעסיק או מי שימונה על ידו.


מהי תאונת עבודה?
תאונת עבודה מוגדרת על ידי המשרד לביטוח הלאומי כמחלות או תאונות הנגרמות כתוצאה מהעבודה ובמהלכה בזמן אשר אינו עולה על 3 שעות מהתחלת העבודה או סיומה.


עורך דין תאונות עבודה
נפגעתם במהלך העבודה? כדאי שתתייעצו עם עורך דין תאונות עבודה לשם קבלת הפיצויים המלאים שמגיע לכם עקב הנזק, פציעה או הנכות חס וחלילה שנגרמה עקב תאונת העבודה


תביעה בגין תאונת עבודה
נפגעת תוך כדי עבודתך? ראשית כל תהיה בריא, שנית כל כדאי שתקבל ליווי משפטי או ייעוץ משפטי של עורך דין תאונות עבודה אשר יאפשר לך לקבל את כל הזכויות שמגיעות לך מהחברה אשר בה עבדת ומהביטוח הלאומי. נשמח לספק לך מספר תשובות לשאלות בוערות אשר נוגעות לכל אלו אשר זה עתה נפגעו בתאונת עבודה


זכויות נפגעי תאונות עבודה
זכויות נפגעי תאונות עבודה נהוג לומר ש


עורך דין נפגעי תאונות עבודה
אירוע של תאונת עבודה מעלה פעמים רבות תהיות לגבי הייעוץ המשפטי הנדרש, ובכלל- מה עליך לעשות בתור נפגע, חלילה, בתאונת עבודה. במאמר זה אספנו מספר טיפים שיעזרו לך בנושא סבוך זה.


איך יודעים כמה אחוזי נכות מקבלים?
במדינת ישראל נפגעי תאונות עבודה, תאונות דרכים ונפגעי פעולות איבה וחייליים שנפגעו במהלך שירותם יכולים לקבל אחוזי נכות מהמדינה אך בשביל לקבל אותם צריכים לקרות כמה דברים.


מה עושים לאחר תאונות עבודה?
במידה ונפצעתם במהלך ביצוע עבודתכם חשוב לדעת כי הינכם זכאים לפיצויים גם אם והדבר נגרם בדרך אל העבודה או לחילופין בחזרה ממנה עדיין הדבר מזכה אתכם באפשרות לקבל את המגיעה לכם. תאונת עבודה נחשבת לכזו גם במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים או כול דבר אחר אשר פגע בבריאותיכם(גם פגיעה בשמיעה).


עצות לנפגע בתאונת עבודה
חיי היום יום רצופים סכנות ומכשולים אשר יוצרים סכנות לשלמות גופינו וחפצינו, תאונות אילה לרוב אינן מכוסות בכיסוי ביטוחי כלשהו ועל כן בעת נפילה שגרתית בבית לרוב לא נקבל פיצוי מחברת ביטוח כלשהי (אלה אם קיימת לנו פוליסת ביטוח רלוונטית), אך בניגוד לתאונות אילה באם מתרחשת התאונה בזמן העבודה או לחילופין בדרך לעבודה או ממנה הביתה, אנו זכאיים לתבוע את חברת הביטוח של המעביד שלנו.


על תאונת עבודה
תאונת עבודה בהגדרתה הפשוטה היא תאונה שבה נפגע אדם בעת ועקב עבודתו אצל מעסיקו, לרבות אדם עמצאי אשר נפגע במהלך עבודתו. כמו כן, בנסיבות ותנאים מסוימים יכולה להיחשב גם תאונה שנגרמה בעת הדרך לעבודה או ממנה כתאונת עבודה. כל עובד שנפגע תוך כדי עבודתו זכאי לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת שהאחרון יכיר בהתרחשות התאונה ויפצה אותו בדמי פגיעה.


אובדן כושר עבודה
במידה וחוויתם אובדן כושר עבודה, חשוב שתדעו כי מכיוון שהכנסתכם נפגעה אתם זכאים לתשלומי החזרי מס, החזרי מס אלו הם לרוב רק במידה והנפגע לא עבד לפחות שלושה חודשים ומעלה וגם אז חייב להוכיח כי איבד 75% מכושר עבודתו וגם אז יהיה ראשי לקבל עד 75% מגובה השכר שקיבל עד כה.


פיצוי תאונת עבודה
תחום תאונות העבודה אוגד בחובו כמות רבה של פגיעות בנסיבות שונות, ומתוך כך גם אפשרויות רבות לתביעות פיצויים משלל סוגים. מגוון הפגיעות המוגדרות כתאונות עבודה מתחלקות לשני תחומים עיקריים, כאשר הראשון הינו תאונה המתרחשת במהלך העבודה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה הביתה, והשני הוא מיקרוטראומה ומחלות מקצוע.


מהו התהליך מול הועדה הרפואית לנפגעי תאונות עבודה?
אדם שנפצע כתוצאה מתאונת עבודה, מיקרוטראומה או מחלת מקצועה, ושתביעתו הוכרה על ידי הביטוח הלאומי, זכאי להגיש תביעה לקביעת דרגת נכותו. במסגרת התביעה, יקבל התובע הנפגע הזמנה לבדיקה בפני ועדה רפואית, שתפקידה לקבוע את גובה נכותו על בסיס רמת הנזק הגופני ו/או הנפשי שנגרם לו ועל פי זמניותה, או חלילה צמיותה. תהליך העמידה למול הועדה הרפואית מסתכם ברוב המקרים במפגש אחד, אך לעיתים גם דרוש מפגש שני כאשר מתבצע ערעור.


טיפים לנפגעי תאונות עבודה
תאונת עבודה הינה אירוע שבו עובד נפגע תוך כדי או עקב עבודתו, הן כשמדובר בעובד שכיר והן במקרים בהם הנפגע הינו עובד עצמאי. החוק מכיר גם בתאונה שאירעה לעובד בעת שהיה בדרכו מביתו לעבודה ולהפך, או בדרכו מעבודה לעבודה. בעת התרחשותה של תאונת עבודה, רשאי כל עובד במדינת ישראל לפנות למוסד לביטוח לאומי לשם הכרה בפגיעתו ובזכויות המוקנות לו כתוצאה מכך.


הגדרת תאונת עבודה
הגדרת תאונת עבודה, משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מעריך כי מדי שנה נפגעים בישראל כשישים אלף עובדים בתאונות עבודה. כך, למעשה, עולה כי מדי יום נערכות כ-164 תאונות עבודה, תוך שרבים מהנפגעים מאבדים את יכולתם להמשיך בעבודתם הנוכחית לתקופה מסוימת, מחמיצים ימי עבודה ולעיתים אף סובלים מאובדן כושר העיסוק לצמיתות.


דיווח תאונות עבודה
במהלך הפנייה של הנפגע למוסד לביטוח לאומי, יש להציג את החומר הרפואי הרלוונטי למצב בריאותו לאחר התאונה. ועדה רפואית היא זו שתכריע באשר לסטטוס הרפואי של העובד. תאונת עבודה היא בגדר אחראיותו של המעביד. בתנאי שהעובד הנפגע הצליח להוכיח כי המעביד לא ביצע הדרכה נאותה במהלך העבודה או לא דאג למצבם התקין של המכונות במקום, יש לתבוע אותו ברשלנות.


ביטוח לאומי תאונת עבודה
המוסד לביטוח לאומי הינו הגוף האחראי על מימושן של מרבית הזכויות החברתיות במדינת ישראל. מימוש זה מתבצע על פי רוב בדרך של תשלומי העברה, תוך הסדרתם בחוק הביטוח הלאומי. מוסד זה פועל, כמשתמע משמו, כמוסד ביטוחי הדורש תשלום שוטף בעת שגרה ומבטיח קבלת החזרים במקרה הצורך


מה הם זכויותיהם של נפגעי תאונות עבודה?
רבים נוהגים לומר כי העבודה היא עיקר חיינו, ואין ספק כי זו אכן ממלאת אחר צורך בסיסי שלנו והוא- השרדות. כל חיינו אנו עובדים בכדי לממן לימודים, טיולים, דירה, רכב וכל שאיפה אחרת, אך מעטים מודעים לזכויותיהם השונות מתוקף היותם משוייכים לשוק העבודה הישראלי. בהקשר זה יצויין, כי נפגעי תאונות עבודה זכאים לפיצויים כחוק מטעם המוסד לביטוח לאומי ובמקרי רשלנות גם מטעם מעסיקם.


אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי
אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי בעת שאדם מאבד את כושרו לעבוד, אם עקב מחלה ואם עקב פגיעה, סביר כי יסבול מצמצום דרסטי בהכנסותיו ולעיתים אף יאבד את אלה האחרונים לחלוטין. עם זאת, פעמים רבות נפגע מסוג זה אינו מודע לזכויותיו עקב אובדן כושר וכך נמנעת ממנו האפשרות להמשיך בשגרת חייו תוך מינימום ירידה באיכותה. על כן, חשוב להכיר בזכותו של אדם אשר איבד מכושר עבודתו לבקש פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי בתואנת נכות כללית או נכות נפגעי עבודה.


תאונת עבודה במפעל
תאונת עבודה במפעל עבודה במפעל הינה עבודה מאומצת כאשר לכל עובד קיימת אחראיות לגבי סוג העבודה וסוג המחלקה בה הוא מועסק. בדרך כלל העבודה במפעל הינה עבודה עם מכונות מאסיביות. כתוצאה מכך, קיים סיכוי בסביר כי העובד במפעל יפגע במהלך ביצוע העבודה. הפגיעות מושפעות מגורם הפגיעה וסוג הפגיעה, כאשר נפילה על קצפה יכולה לגרום לשריטה קלה אולם פגיעה כתוצאה ממכונה מאסיבית, עלולה לגרום לפגיעה שכתוצאה ממנה הנפגעה יגיע לטיפול בבית חולים ואף יהפוך לנכה.


תאונת עבודה מהי?
באחת מנסיעותיי הרבות ברחבי הארץ, בדרכי לפגישת עבודה נקלעתי לתאונת דרכים לא קלה. הייתי מאושפזת כחודש בבית חולים ולאחר מכן במשך תקופה ארוכה סבלתי מכאבים מקומיים כתוצאה מאותו יום.באותם ימים הרגשתי לא בנוח על שנאלצתי להפסיד ימי עבודה ואף השתדלתי לעבוד מבית החולים על מנת שהכנסתי לא תפגע ואוכל לשלם עבור הטיפול הרפואי.


נכות כתוצאה מתאונת עבודה
במידה והעובד נפגע בתאונת העבודה עליו לפנות אל מוסד לביטוח הלאומי על מנת לקבוע את סוג הפגיעה ואת אחוזי הנכות להם זכאי. על פי אחוזי הנכות, הנפגע מקבל את גובה התגמולים אותו משלם המוסד לביטוח לאומי. חשוב לציין כי על אף וקביעת נכות של נפגע בתאונת עבודה אינה מחייבת במהלך הליך משפטי כנגד המעביד המואשם ברשלנות, נכות זו מאוד משמעותית באשר לקביעת התשלומים לנפגע.


פציעה בעבודה
פציעה בעבודה קיימים מקרים בהם עובדים נפגעים במהלך ביצוע תפקידם בעבודה או בדרך נסיעה לעבודה או מעבודה. כל הפגיעות אשר נוצרות כתוצאה ממקרים אלה מחייבים תשלומי פיצוים לעובד הן על ידי מוסד לביטוח לאומי והן על ידי המעסיק עצמו. הפציעות יכולות להיות מגוונות כאשר קיימות פציעות אשר הופכים את העובד הנפגע לנכה. עובדים נכים זכאים לפיצוים גבוהים יותר אשר משולמים תקופת זמן ארוכה.


טופס תאונת עבודה ביטוח לאומי
ישנם מקרים בהם העובד נפצע במהלך העבודה במקום העבודה או מעורב בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך מעבודה. במקרים אלה יש צורך לפנות למוסדות ציבורים על מנת להכיר בתאונות כתאונות עבודה. במידה ומוסד לביטוח לאומי יכיר במקרה שתאונת עבודה, לעובד מגיעים פיצוים בגין ימים שהפסיד ובגין הפציעות שקיבל.


על תאונת עבודה
במדינתנו הקטנה מתרחשות חדשות לבקרים תאונות מסוגים שונים, למרות העובדה כי רף הבטיחות בישראל עולה ועולה משנה לשנה, אך אין הדבר מצליח להיבא למניעה אופטימלית של אותם תאונות קשות ומסוכנות אשר עלולות לשבש לחלק מאיתנו את מהות החיים ואף במיקרים קיצוניים יותר לקטוף מאיתנו את החיים במהירות וללא סיבה מוצדקת. תאונות אלא מתרחשות לא אחת על כבישי ישראל או בצבא, בבתי הספר, במגרשי המשחקים ואפילו תוך כדי הליכה שגרתית ברחוב. גם רשלנות רפואית נחשבת לסוג של תאונה אשר מתרחשת לעיתים קרובות מדיי תוך זלזול בחיי אדם.


דיווח על תאונת עבודה
כאשר אנו נמצאים בביתנו אנו אחראים לגופנו אך כאשר אנו נמצאים בעבודה ומתרחשת תאונת עבודה, מי שאחראי לנו הוא המעביד שאמור לפעול בתיאום יחד עם המוסד לביטוח לאומי. על פי המוסד לביטוח לאומי אדם אשר נפגע בתאונת עבודה שארעה בזמן העבודה ושכזו המעניקה זכויות לנפגע במסגרת המוסד לביטוח לאומי חייבת להיות תאונה שיש בה הוכחה כי הנפגע נפגע


תאונת עבודה ביטוח
רובנו עובדים במקומות עבודה בטוחים, אך עם זאת, לא רק מי שעובד במקומות בעלי סיכון (בניין, חקלאות, מפעלים עם ציוד כבד) עלול להיפגע בזמן עבודה. גם בעבודה משרדית עלולה לקרות לנו תאונה אשר הגורם שלה הוא חוסר מזל או כל דבר אחר. התאונה יכולה לקרות בזמן עבודה פיזית קשה או סתם כך במהלך היום (להחליק, ליפול ועוד). מי שנפגע מכל סיבה שהיא בזמן שהוא נמצא בעבודה זכאי לפיצויים לפי החוק.


חוק תאונות עבודה
על פי חוק תאונות עבודה , המוגדר בעצם כחלק מחוקי הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא אירוע אשר קרה לאדם בעת עבודתו ובעקבות עבודתו. שיעורי תאונות העבודה הוא גדול מאוד ומוערך בכ60 אלף עובדים לשנה.


ביטוח לאומי פיצויים
ביטוח לאומי פועל כחברת ביטוח לאומית, וכאן הוא משמש גם כמעניק פיצויים על מקרים שונים ומגוונים לכל אלו שנמנים עליו- ובכלל זה תושבי מדינת ישראל ואף עולים חדשים. לדוגמה- מדובר גם על פיצויי פיטורין, פיצויי תאונות עבודה, פיצויים על תאונות אישיות וגם על הטבות וקצבאות אשר התשלום שלהן


תאונת עבודה ימי מחלה
תאונת עבודה מוגדרת בחוק ביטוח לאומי כתאונה שהתרחשה בעת העבודה או כתוצאה מתחום העיסוק.שיעור תאונות העבודה הוא גדול מאוד ועומד על כ60,000 נפגעים בשנה. ב60,000 האלו נכללות פציעות קשות וקלות כאחד. קיימות פציעות בעקבות תאונות עבודה שמשביתות את האדם, גורמות לו לנכות קשה ולא מאפשרות לו לחזור לעבודה. עם זאת קיימות תאונות קלות יותר בהן העובד נדרש לקחת מס´ ימי מחלה עד השתקמותו. ימי המחלה נמדדים בשיקולו של רופא ובהתאם לפגיעה. כל עובד שמשלם דמי ביטוח לאומי זכאי, בשגרת היום יום


תביעת אובדן כושר עבודה
לא פעם חברות הביטוח מתייחסות לאובדן כושר עבודה בצורה שערורייתית שחייבים למצוא דרך להימנע ממנה. האינטרס של חברות הביטוח בסופו של יום הוא להגדיל את מעגל הלקוחות תוך שאיפה למינימום תביעות ביטוח. תביעה בגין אובדן כושר עבודה היא אחת התביעות שלא פעם יחפשו חברות הביטוח את ההיסטוריה


תאונת עבודה בדרך לעבודה וממנה
הרבה אנשים מתלבטים בשאלה האם תאונת דרכים או תאונה כלשהי בדרך לעבודה או בדרך בחזרה מהעבודה הביתה, נחשבת לתאונת עבודה. המחוקק קובע בתיקון לחוקי העבודה בשנת 1995 שאכן תאונת עבודה כוללת גם תאונות שהתרחשו תוך כדי ובגלל הנסיעה לעבודה והחזרה ממנה. כאשר המחוקק מגדיר תאונה הוא מתכוון לא רק לחבלה


לימודים בתחום הגישור
תחום הגישור הוא תחום שיכול לעסוק בכמעט כל אספקט בחיינו החל מהזוגיות ועד לעבודה ותיקים שמתנהלים בבתי משפט. חושבים שיש לכם את הכישורים לעסוק בייעוץ ולנסות לפשר בין צדדים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להפוך לאנשי מקצוע. גישור הוא למעשה ייעוץ. אנשי המקצוע העובדים בתחור מגשרים כאלה ואחרים הם אנשים הנבחרים לייעץ ולהגיע להסכמה בין שני צדדים


מאמרים על נזקי גוף

נשיכת כלב
ננשכת על ידי כלב? לא קיבלת את הזכויות שמגיעות לך על פי החוק? הגעת למקום הנכון! במידה וחס וחלילה ננשכתם על ידי כלב, כדאי ראשית כל לטפל בעצמכם בצורה המקסימאלית להיבדק בהתאם לנהלים המקובלים כיום בבתי החולים. עם זאת חשוב מאוד שתפעלו בצורה המושכלת והיעילה ביותר גם בצד המשפטי וזאת על מנת לקבל את כל הזכויות שמגיעות לכם בחוק. רבים כלל לא מודעים לעובדה שיש חוק בישראל שמגן על אותם אנשים שננשכו ומטיל אחריות מלאה על בעל הכלב הנושך.


פיצויים בשל ניזקי גוף
לכל אדם אשר נפצע בתאונה כלשהי בין אם מדובר בתאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונה בצבא, רשלנות רפואית, תאונה שגרתית ברחוב, תאונה במהלך שהייה בבית הספר או כל סוג של פגיעה אחרת אשר הביאה לנזקים גופניים כלשהם, קיימת הזכות לתבוע לפיצוי בגין אותה פגיעה. על מנת לקבל את אותם פיצויים וכמו כן על מנת לקבלם מומלץ מאוד לבצע פנייה מסודרת עורך הדין מוסמך המתמחה בתחום בשלב מוקדם ככל הניתן מיד לאחר התאונה המדוברת.


פיצויים לנפגעי פעולות איבה
נפגע בפגיעת איבה הוא אדם הנפגע באופן ישיר מפעולת איבה על ידי אויב, או כל פגיעה או פציעה אשר נגרמה בעקבות פעולת טרור או בהקשר עקיף אליה, או לחילופין פציעה פיזית או נפשית כתוצאה מפעולה אלימה אשר מטרתה היא לפגוע באדם מסויים עקב השתייכותו של הנפגע למוצא לאומי אתני.


חוק הטבת נזקי גוף
החוק מדבר על הטבה שניתנת לאדם שניזוק בעיקבות הוצאות שנאלץ הניזוק להוציא בעיקבות הנזק שניגרם לו, וזאת במטרה לתמוך ולעזור לאותו ניזוק להחזיר את המצב לקדמותו, וכמו כן למנוע את החמרת הנזק הניגרם לאותו ניזוק , אופי הנזק יכול שיהיה פציעה גופנית, נפשית ואף פיצוי בעיקבות מוות.


ביטוח גוף
רבים מאיתנו השתתפנו בתאונה באופן אקטיבי או פאסיבי וישנו סיכוי גבוה שבמידה ולא השתתפו בתאונה אז הם יהיו מעורבים בתאונה בעתיד.


פציעת תלמידים
פוליסת הביטוח לתלמידים מבטחת באופן אוטומטי כל תלמיד בית ספר, פעוטון וגנים הנתונים לפיקוח ממשלתי. בניגוד להנחה הרווחת של תלמידים והוריהם, כי הפוליסה תקפה רק לפציעות אשר נגרמו במהלך שעות שהותו של התלמיד במסגרת החינוכית


תביעת נכות
תביעת נכות מיועדת לאדם שגילו מעל 18 ומתחת לגיל הפרישה, אשר אינו יכול להשתכר, משתכר סכום הנמוך מ-25% של השכר הממוצע במשק או שכושר העבודה שלו ירד ב-50% ויותר; זאת, כתוצאה מליקוי גופני, נפשי או שכלי עקב מחלה, תאונה או פגיעה מלידה. גם עקרת בית זכאית לתביעת נכות, במקרה שכושר תפקודה ירד ב50% ויותר.


פציעות ילדים
פגיעות ופציעות של ילדים בגילאי בית הספר היסודי, משמע גילאי 6-13 , הינן נפוצות ושיגרתיות וזאת מהסיבה הפשוטה שבגילאים אילה הצורך בשחרור של אנרגיות בזמן ההפסקה בבית הספר, הוא צורך גדול ומשמעותי, מלבד זאת משחקים ספורטייבים למינהם נפוצים יותר בזמן הפסקות מאשר בקרב תלמידים בגילאים גדולים יותר.


פציעה בצבא
פציעה בצבא מוגדרת ככזו באם מדובר בחייל אשר נפגע במהלך שרותו הצבאי או כאשר נגרמה לו פגיעה בעקבותיו. עובדי מערכת הביטחון ובכללם חיילים אשר נפגעו במהלך השרות או כתוצאה ממנו זוכים לתגמולים וזכויות שונות בתנאים טובים פי כמה מעובדים אחרים הנמצאים במצב דומה


פציעה בבית ספר
פציעה בבית ספר, ביטוח תאונות אישיות לתלמידים מתבסס על חוק חינוך החובה, ומכאן מדובר בפוליסה החלה על כל מי שהינו חלק ממערכת החינוך וזכאי לחינוך חינם על פי החוק. יצוין, כי ביטוח תלמידים


פיצויים לנכה צהל
חיילים אשר נפצעו או חלה במהלך שירותם או בעקבותיו, זכאים לתבוע את צהל באמצעות הגשת תביעה לאגף השיקום. זאת, הן כשמדובר בחייל שנפגע בעת שירות החובה, והן כשמדובר באיש קבע שנפגע כחלק מעבודתו. קודם לקבלת הפיצויים על החייל הנפגע לקבל זכות הכרה הן בפגיעתו והן בקשרה הישיר לשירותו הצבאי.


פציעת גוף בבית הספר
פציעת גוף בבית הספר, פיצויי פציעת גוף בבית הספר מטופלת באמצעות ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, כאשר חוק חינוך החובה מבטיח את הענקתו של ביטוח זה עבור כל מי שהינו חלק ממערכת החינוך וזכאי לחינוך חינם על פי חוק. כך, מכסה ביטוח התלמידים כל תאונה הנגרמת לילד המשוייך למוסד חינוכי כלשהו, בעת השהות בבית הספר ואף מחוצה לו.


תביעת ביטוח תאונות תלמידים
על פי חוק, כל אחד ואחת מהתלמידים הרשומים באחד ממוסדות החינוך בארץ, מבוטחים על ידי פוליסטת תאונות אישיות באחת מחברות ביטוח בארץ. מוסדות החינוך כוללים בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים ומעונות יום הנמצאים באחראיות של רשות מקומית.


ביטוח לאומי נכות חמורה
במקרים של נכות חמורה, הנגרמת עקב פגיעה גופנית או נפשית, זכאים הסובלים ממנה לקצבה עבור שירותים מיוחדים. בהגדרתה של נכות חמורה נכללים גברים ונשים עד גיל פרישה, המבוטחים על ידי הביטוח הלאומי ואשר זקוקים לעזרה מסיבית של אדם אחר. זאת, לשם ביצוען של פעולות היום יום, החל באכילה, דרך רחצה ולבישה וכלה בהתניידות ושליטה על הפרשות או לשם השגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לסובל מהנכות ו/או לסובבים אותו.


עורך דין נזקי גוף
עורך דין נזקי גוף כל אחד מאיתנו בחייו עובר סיטואציות בהם הוא מעורב באיזשהו סוג של תאונה. תאונות עבודה, תאונות דרכים, פצעיות קלות או פציעות קשות גורמות לנזקים בגוף שלנו. הנזקים יכלים להיות קשים וקלים ומושפעים מעוצה וסוג של פגיעה. לפעמים הפגיעה יכולה לגרום לשבר או אף אישפוז ולפעמים מדובר בשריטה קלה. בכל סוג של פציעה כדאי להוועץ עם גורם מקצועי כגון עורך דין.


תביעות נכות
תביעות נכות נועדו עבור כל אדם שגילו עולה על 18 אך יורד מגיל הפרישה, אשר משתכר סכום הנמוך מרבע השכר הממוצע במשק, אשר כושר עבודתו ירד בחצי ויותר או אשר אינו יכול להשתכר. כל אלה, כתוצאה מליקוי גופני, נפשי או שכלי שאירע עקב מחלה, פגיעה מלידה או תאונה. יצוין, כי גם עקבת בית זכאית לתבוע נכות במקרים בה כושר תפקודה ירד בחצי ויותר.


פגעי גוף
פגעי גוף באחד מפסקי הדין של כבוד השופט אהרון ברק הוא ציין את אמירתו הידועה כי חיי היומיום רצופים סכנות, משמעותה של אמירה זו, אשר לכאורה נראת כמובנת מאליה, היא כי ישנם סיכונים אשר אנו מסתכנים בהם במהלך חיינו ואין אני יכולים להימנע מהם, סיכונים אילה נוגעים להתנהלות של חיי היומיום שלנו, בעת חציית הכביש, נהיגה שגרתית ברכב, ירידה במעלית ועוד פעולות שגרתיות ביותר אשר כרוחות בסיכונים בלתי נמנעים. אך ישנם סיכונים שאנו לוקחים תוך מעשים אשר חורגים מטווח הפעילות הנורמטיבית של כל אחד. פגעי גוף עלולים להיות חמורים ואף קטלניים בשני סוגי ההתנהגויות.


תביעה צבא
תביעה צבא מהי תביעה צבא? חיילים ושוטרים אשר נחבלו או חלו במהלך שירותם ונגרם להם נזק בלתי הפיך מגישים תביעה כנגד משרד הביטחון. מדובר בתביעה אזרחית.מטרת התביעה הינה הכרה בפציעתם או נכותם במסגרת משרד הביטחון.לאחר שמשרד הביטחון יכיר בתאונה, ועדה רפואית תיקבע מהו אחוז הנכות המגיע לנפגע או לחילופין מהם הפיצויים על ניזקי גוף המגיעים לאותו אדם.


עורכי דין נזקי גוף
עורכי דין נזקי גוף התחום המשפטי הכולל בתוכו את כל הקשור לנזקי גוף הינו תחום הכולל נזקי גוף שנגרמו לאדם כתוצאה ממקרים הבאים: רשלנות רפואית אשר באה לידי ביטוי בטיפול לקוי של רופא בבית חולים, בחדר ניתוחים או במחלקה שיקומית, תאונות עבודה שהתרחשו כתוצאה מפגיעה שקרתה בשטח של מקום העבודה ובמסגרת של ביצוע מטלה הקשורה לעבודה שוטפת או בעקבות תאונות דרכים קלות או קשות אשר התרחשו במהלך המצאות ברכב.


נכות מתאונה
פגיעות אשר מוכרות כפגיעות קשות אשר גורמות לנכות ופוגעות בתפקוד של הנפגע. על מנת לקבל את הפיצוים שמגיעים לכם על פי החוק יש צורך בהגשת תביעה לביטוח לאומי אשר מפרטת אודות המצב הבריאותי לאחר התאונה, אופי התאונה, וההגבלה הפיזית שנובעת כתוצאה מהתאונה. את התביעה יש להגיש באופן מסודר לביטוח הלאומי לא יאוחר מ-90 יום לאחר אובדן כושר להישתכר.


פגיעת גוף מתאונה
שילמתי בגופי, כמה עוד אצטרך לשלם? אם נגרם לך נזק מתאונת דרכים, אתה זכאי לפינוי דרך חברת הביטוח של הרכב הפוגע. באם אינך יכול להתפנות בכוחות עצמך ממקום התאונה אל בית- חולים או קופת- חולים, תוכל להזעיק אמבולנס אשר יפנה אותך לקבלת טיפול, ועל כך אינך משלם דבר. באם הנך מתפנה לקבלת טיפול בחדר מיון- לא תצטרך לשלם מכיסך ובתנאי שהנך נושא תעודת תאונה שניתנה מידי המשטרה בתחנת המשטרה הקרובה שבתחום איזור התאונה.


תביעות גוף
על נזקי גוף ניתן לתבוע ואף לקבל פיצויים. ישנן תביעות מסוגים שונים- רשלנות רפואית, תביעות ביטוח (באם היה מבוטח באותו זמן באופן פרטי או דרך העבודה), תביעות ביטוח לאומי, תאונות במוסד לימודים (נכון גם לתלמידים וגם לסטודנטים), פגיעה במתקני שעשועים


ביטוח לאומי סיעודי
ביטוח לאומי סיעודי ניתן למי שהגיע למעשה לגיל הפרישה, גר בבית וזקוק לעזרה בפעולות יום יומיות כמו הליכה, לבוש, רחצה, אכילה וכן מי שיש צורך בדאגה לבטיחותם ולשמירה על שלומם. מי שזכאי לביטוח לאומי סיעודי


נכות פיצוי
ככל שזה נוגע לביטוח לאומי, קצבת נכות משולמת למי שכושר עבודתו צומצם ב-50% לפחות, כמו גם עקרת בית שכושרה לתפקד צומצם ב- 50%. הנכות הרפואית היא הנבדקת המקרה זה ועל פי חוות הדעת שבה יעשה בה שימוש לקביעת גובה הפיצויים בגין נכות. משתמשיםמפת אתר | צור קשר